Życie UO w obiektywie


 • 31.01.2024 Zatańcz i zdaj maturę! Po raz 22. opolscy ma maturzyści zatańczyli na rynku poloneza. Współorganizatorem imprezy jest od lat Uniwersytet Opolski. Legenda głosi, że kto w nim zatańczy, maturę ma zdaną.

  31.01.2024 Zatańcz i zdaj maturę! Po raz 22. opolscy ma maturzyści zatańczyli na rynku poloneza. Współorganizatorem imprezy jest od lat Uniwersytet Opolski. Legenda głosi, że kto w nim zatańczy, maturę ma zdaną.

 • Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na naszej uczelni odbyła się w auli Wydziału Teologicznego UO. Uroczystość tradycyjnie uświetnił występ uniwersyteckiego chóru "Dramma per musica" pod batutą dr Elżbiety Trylnik.

  Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na naszej uczelni odbyła się w auli Wydziału Teologicznego UO. Uroczystość tradycyjnie uświetnił występ uniwersyteckiego chóru "Dramma per musica" pod batutą dr Elżbiety Trylnik.

 • „Czepkowanie” na UO. 56 studentek i studentów kierunku pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego otrzymało symboliczne czepki. Uroczystość odbywa się rokrocznie w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych.

  „Czepkowanie” na UO. 56 studentek i studentów kierunku pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego otrzymało symboliczne czepki. Uroczystość odbywa się rokrocznie w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych.

 • Wydziału Nauk o Zdrowiu zorganizował po raz drugi "Piknik dla zdrowia". Były badania, porady, podpowiedzi ekspertów oraz moc atrakcji dla małych i dużych.

  Wydziału Nauk o Zdrowiu zorganizował po raz drugi "Piknik dla zdrowia". Były badania, porady, podpowiedzi ekspertów oraz moc atrakcji dla małych i dużych.

 • 24.05.2023 Studenci znów „przejęli” miasto! Żakinada czyli pochód studentów Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej oficjalnie rozpoczął kolejne Piastonalia.

  24.05.2023 Studenci znów „przejęli” miasto! Żakinada czyli pochód studentów Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej oficjalnie rozpoczął kolejne Piastonalia.

 • Na placu Kopernika odbył się 20. Opolski Piknik Naukowy. Opolanie na ponad 40 stoiskach mogli poznać uniwersyteckie wydziały i instytuty oraz zaprzyjaźnione z UO instytucje.

  Na placu Kopernika odbył się 20. Opolski Piknik Naukowy. Opolanie na ponad 40 stoiskach mogli poznać uniwersyteckie wydziały i instytuty oraz zaprzyjaźnione z UO instytucje.

 • Żywność, próbki wody i gleby, ścieki, nawozy czy odpady przemysłowe – to m.in. można badać w Międzynarodowym Centrum Badawczo-Rozwojowym Uniwersytetu Opolskiego (MCBR UO) na Rzecz Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego.

  Żywność, próbki wody i gleby, ścieki, nawozy czy odpady przemysłowe – to m.in. można badać w Międzynarodowym Centrum Badawczo-Rozwojowym Uniwersytetu Opolskiego (MCBR UO) na Rzecz Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego.

 • Studenci VI roku kierunku lekarskiego, którzy jako pierwsi rozpoczęli studia na medycynie, zdawali ostatni egzamin na studiach. W związku z tym przygotowali specjalne przebrania.

  Studenci VI roku kierunku lekarskiego, którzy jako pierwsi rozpoczęli studia na medycynie, zdawali ostatni egzamin na studiach. W związku z tym przygotowali specjalne przebrania.

 • Uroczyste „Gaudeamus igitur”! W auli Wydziału Teologicznego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Opolskim.

  Uroczyste „Gaudeamus igitur”! W auli Wydziału Teologicznego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Opolskim.

 • W 2023 roku 78 absolwentów kierunku lekarskiego UO – pierwszego rocznika, który ukończył pełny cykl kształcenia na tym kierunku na Uniwersytecie Opolskim – odebrało dyplomy.

  W 2023 roku 78 absolwentów kierunku lekarskiego UO – pierwszego rocznika, który ukończył pełny cykl kształcenia na tym kierunku na Uniwersytecie Opolskim – odebrało dyplomy.

 • W Studenckim Centrum Kultury UO odbyła się debata parlamentarnych „jedynek” z woj. opolskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych.

  W Studenckim Centrum Kultury UO odbyła się debata parlamentarnych „jedynek” z woj. opolskiego. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych.

 • W 2023 roku Uniwersytet Opolski zorganizował dla uczniów szkół średnich Dzień Otwarty. Gościliśmy ponad 1300 uczniów szkół średnich z Opola i woj. opolskiego, ale też z woj. śląskiego, łódzkiego i dolnośląskiego.

  W 2023 roku Uniwersytet Opolski zorganizował dla uczniów szkół średnich Dzień Otwarty. Gościliśmy ponad 1300 uczniów szkół średnich z Opola i woj. opolskiego, ale też z woj. śląskiego, łódzkiego i dolnośląskiego.

 • Na kampusie UO odbyła się promocja kolejnej edycji Legii Akademickiej. Zorganizowano stoiska promocyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji w Opolu i 171 bat. lekkiej piechoty z 13 Śląskiej Brygady OT oraz 10 Bryg. Logistycznej w Opolu.

  Na kampusie UO odbyła się promocja kolejnej edycji Legii Akademickiej. Zorganizowano stoiska promocyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji w Opolu i 171 bat. lekkiej piechoty z 13 Śląskiej Brygady OT oraz 10 Bryg. Logistycznej w Opolu.

 • W poszukiwaniu śladów przeszłości… Od wiosny 2022 r. w Opolskiej Katedrze trwały badania archeologiczne zainicjowane przez dr Magdę Przysiężną-Pizarską z Instytutu Historii UO.

  W poszukiwaniu śladów przeszłości… Od wiosny 2022 r. w Opolskiej Katedrze trwały badania archeologiczne zainicjowane przez dr Magdę Przysiężną-Pizarską z Instytutu Historii UO.

 • 29 i 30 listopada 2023 r. na UO gościli, w ramach projektu Forthem, rektor i prorektorzy Uniwersytetu w Dijon. Podczas wizyty odbyło się m.in. uroczyste Kolegium Rektorskie i wizyta w Wieloprofilowym Centrum Symulacji Medycznej UO.

  29 i 30 listopada 2023 r. na UO gościli, w ramach projektu Forthem, rektor i prorektorzy Uniwersytetu w Dijon. Podczas wizyty odbyło się m.in. uroczyste Kolegium Rektorskie i wizyta w Wieloprofilowym Centrum Symulacji Medycznej UO.

 • Absolwenci 9. edycji programu Europa Master odebrali dyplomy. Europa Master to trójstronny program studiów magisterskich, które realizują trzy partnerskie uczelnie.

  Absolwenci 9. edycji programu Europa Master odebrali dyplomy. Europa Master to trójstronny program studiów magisterskich, które realizują trzy partnerskie uczelnie.

 • Najlepsi z najlepszych! W grudniu 2023 r. rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Izabella Pisarek, prof. UO wręczyli nagrody wyróżniającym się pracownikom dydaktycznym.

  Najlepsi z najlepszych! W grudniu 2023 r. rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Izabella Pisarek, prof. UO wręczyli nagrody wyróżniającym się pracownikom dydaktycznym.

 • Gramy z WOŚP! Model pomnika poety Jonasza Kofty, wykonany przez prof. dr hab. Mariana Molendę z Wydziału Sztuki UO, to kolejna miniatura pomnika ze Wzgórza Uniwersyteckiego wystawiona na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Gramy z WOŚP! Model pomnika poety Jonasza Kofty, wykonany przez prof. dr hab. Mariana Molendę z Wydziału Sztuki UO, to kolejna miniatura pomnika ze Wzgórza Uniwersyteckiego wystawiona na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 • 15.07.2020 r. Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa oficjalnie została połączona z Uniwersytetem Opolskim.

  15.07.2020 r. Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa oficjalnie została połączona z Uniwersytetem Opolskim.

 • 05.09.2020 r. Dr Paulina Ptaszyńska, pracownica Wydziału Sztuki UO, została laureatką tegorocznego Salonu Jesiennego. Nagrodę zdobył także kolejny pracownik Wydziału Michał Krawiec. Fot. GSW Opole

  05.09.2020 r. Dr Paulina Ptaszyńska, pracownica Wydziału Sztuki UO, została laureatką tegorocznego Salonu Jesiennego. Nagrodę zdobył także kolejny pracownik Wydziału Michał Krawiec. Fot. GSW Opole

 • 02.09.2020 r. Tradycyjnie przed rozpoczęciem sezonu ligowego siatkarki Uni Opole wzięły udział w sesji zdjęciowej i realizacji spotu reklamowego.

  02.09.2020 r. Tradycyjnie przed rozpoczęciem sezonu ligowego siatkarki Uni Opole wzięły udział w sesji zdjęciowej i realizacji spotu reklamowego.

 • A group of our Chinese students has just arrived to Poland. They will study English in Public Communication at the University of Opole

  A group of our Chinese students has just arrived to Poland. They will study English in Public Communication at the University of Opole

 • Deborah właśnie przyjechała z Nigerii. Rozpoczyna studia na filologii angielskiej. Ekaaro Deborah! Welcome to the University of Opole

  Deborah właśnie przyjechała z Nigerii. Rozpoczyna studia na filologii angielskiej. Ekaaro Deborah! Welcome to the University of Opole

 • Trwa trzecia edycja Summer University. Ponad 70 studentów i pracowników uczelni z Chin, Tajwanu i Kazachstanu uczęszcza ma zajęcia anglojęzyczne na UO

  Trwa trzecia edycja Summer University. Ponad 70 studentów i pracowników uczelni z Chin, Tajwanu i Kazachstanu uczęszcza ma zajęcia anglojęzyczne na UO

 • Paweł Pietryja i Kornelia Marczak, badmintoniści UO, reprezentowali Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy w Łodzi. Zdobyli srebrny medal w grze mieszanej

  Paweł Pietryja i Kornelia Marczak, badmintoniści UO, reprezentowali Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy w Łodzi. Zdobyli srebrny medal w grze mieszanej

 • Paweł Pietryja i Kornelia Marczak z Uniwersytetu Opolskiegio, badmintoniści reprezentujący Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy, walczą o złoty medal w grze mieszanej

  Paweł Pietryja i Kornelia Marczak z Uniwersytetu Opolskiegio, badmintoniści reprezentujący Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy, walczą o złoty medal w grze mieszanej

 • Smaki Świata na Uniwersytecie Opolskim. Dziesiątki studentów prezentuje rodzime kuchnie

  Smaki Świata na Uniwersytecie Opolskim. Dziesiątki studentów prezentuje rodzime kuchnie

 • DS Niechcic. Student Wydziału Filologicznego, Yusuf Özdemi̇r, pozuje w bluzie Uniwersytetu Opolskiego, którą wygrał w konkursie na Facebooku

  DS Niechcic. Student Wydziału Filologicznego, Yusuf Özdemi̇r, pozuje w bluzie Uniwersytetu Opolskiego, którą wygrał w konkursie na Facebooku

 • Tak jest! Zawodniczki UNI Opole ponownie mistrzyniami Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej! Dziewczyny wracają do Opola z dwoma złotymi medalami: w klasyfikacji generalnej i za mistrzostwo polski wśród uniwersytetów

  Tak jest! Zawodniczki UNI Opole ponownie mistrzyniami Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej! Dziewczyny wracają do Opola z dwoma złotymi medalami: w klasyfikacji generalnej i za mistrzostwo polski wśród uniwersytetów

 • 28.04.2019. Reprezentacja UO świętuje srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Złoto dla AWF Warszawa. Wśród uniwersytetów byliśmy ponownie najlepsi

  28.04.2019. Reprezentacja UO świętuje srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Złoto dla AWF Warszawa. Wśród uniwersytetów byliśmy ponownie najlepsi

.