Wydarzyło się

Przeniesienie do informacji o tytule: 2 października zapraszamy na inaugurację roku akademickiego

2 października zapraszamy na inaugurację roku akademickiego

W czwartek, 2 października 2014 roku zapraszamy na uroczystą, 65 inaugurację roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11:00 w auli Wydziału Teologicznego UO przy ulicy Drzymały 1a. Wykład inauguracyjny wygłosi profesor Marian Zembala, wybitny europejski kardiochirurg.

Więcej
Przeniesienie do informacji o tytule:

"Słowianie na emigracji: literatura - kultura - język". Konferencja naukowa we wrześniu na UO

W dniach 22-23 września 2014 r. w Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Słowianie na emigracji: literatura - kultura - język". W tym czasie Uniwersytet Opolski będzie gościł 75 osób, które przyjadą z Rosji, Białorusi, Niemiec, Włoch, Czech, Turcji, Izraela oraz kadrę naukową z Polski m.in. pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego,Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Więcej
Przeniesienie do informacji o tytule: Nominacja profesorska dla Stanisława Koziarskiego

Nominacja profesorska dla Stanisława Koziarskiego

Dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technicznego, prof. dr hab. Stanisław Koziarski, otrzymał tytuł naukowy profesora nauk o Ziemi. Nowy profesor jest specjalistą w zakresie geografii transportu i zagospodarowania przestrzennego.

Więcej
.