Jednostki Uniwersytetu Opolskiego posiadają bogatą ofertę skierowaną do podmiotów gospodarczych o różnym charakterze. Proponują specjalistyczne badania wykonywane w doskonale wyposażonych laboratoriach, prowadzenie monitoringu, szkolenie pracowników, sporządzają opinie, ekspertyzy i prognozy.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.
ul. Grunwaldzka 31
45-054 Opole
+48 77 452 70 54
kariera@uni.opole.pl
Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30
Nasza oferta dla biznesu obejmuje przede wszystkim rekrutację i szkolenia. Dysponujemy dużą bazą kontaktów do studentów i absolwentów oraz chętnie oglądaną stroną internetową z ofertami.
ACK współpracuje z każdym wydziałem uczelni. Może więc – odpowiadając na konkretną ofertę – wspólnie prowadzić rekrutację kandydatów. Akademickie Centrum Karier oferuje możliwość szkolenia oraz wspiera kontakty przedstawicieli firm z pracownikami naukowymi UO. Organizujemy też Targi Pracy i Ogólnopolski Tydzień Kariery, w trakcie których pracodawcy mogą zaprezentować swoją ofertę. Współpracujemy m.in. z Capgemini, LKW Walter, Randstadt i Nutricią.
Oferujemy usługi w następującym zakresie:
Zespół badawczy Katedry Chemii Analitycznej prowadzi szerokie badania w zakresie wszechstronnej analityki chemicznej, wyodrębniania i oczyszczania związków chemicznych z próbek środowiskowych, biologicznych i materiału roślinnego, izolacji substancji organicznych ze źródeł naturalnych i badania ich właściwości biologicznych. Badania aktywności fotochemicznej oraz fotostabilności substancji, a także specjalistyczne badania fizykochemiczne ftalocyjanin oraz porfiryn.
Aparatura:
Oferujemy badania w następującym zakresie:
Oferujemy różnego typu badania właściwości ftalocyjanin i porfiryn, głównie w oparciu o aparaturę i metody dostępne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Opolskiego.
Projektowanie i badanie fotoaktywowanych systemów katalitycznych:
Tematyka badań:
Zespół Katedry Farmacji i Chemii Ekologicznej, w oparciu o doświadczenie kadry i dostępną aparaturę, prowadzi badania w zakresie wyodrębniania, oczyszczania, identyfikacji oraz oceny bioaktywności substancji z naturalnych źródeł (rośliny, zwierzęta, grzyby, mikroorganizmy), dlatego w ofercie współpracy i/lub usług dla interesariuszy zewnętrznych proponuje:
Naukowcy Katedry Chemii Fizycznej i Modelowania Molekularnego oferują badania w następującym zakresie:
a) właściwości fizykochemiczne cieczy
• oznaczanie przewodnictwa właściwego cieczy (czystość, zasolenie),
• rejestracja widm UV-VIS i wyznaczanie molowego współczynnika absorpcji, w zakresie temperatur 20-100°C,
• pomiar procentowy przepuszczalności światła (transmisji),
• oczyszczanie białek metodami chromatografii średniociśnieniowej,
• elektroforeza pionowa w żelu poliakryloamidowym SDS-PAGE;
b) interpretacja pomiarów w spektroskopii FT-IR, Ramana i NMR,
c) modelowanie molekularne struktury, parametrów energetycznych i spektroskopowych (FT-IR, Ramana i NMR) molekuł o znaczeniu biologicznym oraz składników nowych materiałów, w tym nanorurek węglowych, fulerenów i grafenów.
Aparatura:
Tematyka badawcza pracowników katedry obejmuje zagadnienia chemii podstawowej: badań strukturalnych oraz obliczeń kwantowo-mechanicznych. Synteza i krystalochemia metaloorganicznych związków koordynacyjnych; badań oddziaływania metali z ligandami heteroorganicznymi, wpływu typu heteroatomu (E =Si, P, S) na skuteczność π-oddziaływań; poszukiwanie substancji wykazujących aktywność biologiczną. Krystalografia niskotemperaturowa i wysokociśnieniowa, krystalizacja cieczy w wysokich ciśnieniach, inżynieria materiałowa, nowe materiały o właściwościach polarnych, przemiany fazowe, wiązania wodorowe. Studia mechanizmów przemian fazowych, wyznaczanie rozkładu gęstości elektronowej. Struktura i własności halogenoantymonianów(III) i bizmutanów(III) alkiloamoniowych.
Tematyka badawcza katedry koncentruje się na następujących zagadnieniach:
Konsultacje w sprawie stosowania i wykorzystania substancji organicznych.
Co to za związek chemiczny? Sposób bezpiecznego stosowania, przechowywania, utylizowania, przedstawienie jego właściwości chemicznych i fizycznych, możliwość stosowania zamienników, sposób identyfikacji, wyodrębnienia, oczyszczenia.
Wirówka półpreparatywna z chłodzeniem Eppendorf 5810R, 2006
Wirowanie próbek o objętości od kilkudziesiąt do kilkuset mililitrów, z szybkością do 14 000 rpm
Katedra Chemii Organicznej i Biochemii
Mgr A. Rohn, Dr B. Gąsowska-Bajger, dr hab. Hubert Wojtasek, prof. UO
Wirówka preparatywna z chłodzeniem Sorvall Evolution RC (Thermo Scientific), 2011
Wirowanie próbek o objętości od kilkuset mililitrów do 6 litrów, z szybkością do 26 000 rpm
Katedra Chemii Organicznej i Biochemii
Dr B. Gąsowska-Bajger, dr hab. M. Pawełczak, prof. UO
Liofilizator Labconco FreeZone 2.5, 2005
Usuwanie rozpuszczalników (głównie wody) z próbek zamrożonych
Katedra Chemii Organicznej i Biochemii
Dr B. Gąsowska-Bajger, dr hab. Hubert Wojtasek, prof. UO
Termocykler Eppendorf Personal, 2006
Aparat do prowadzenia reakcji PCR
Katedra Chemii Organicznej i Biochemii
dr hab. Hubert Wojtasek, prof. UO
Wysokosprawny chromatograf cieczowy Dionex UltiMate 3000 z detektorem dwufalowym UV-Vis 190-800nm, 2011
Rozdział chromatograficzny substancji wykazujących absorbancję w zakresie 190–800 nm
Katedra Chemii Organicznej i Biochemii
Dr inż. B. Frąckowiak-Wojtasek
Schładzacz zanurzeniowy Julabo FT902, 2011
Urządzenie do prowadzenia reakcji w niskich temperaturach (do -90°C)
Katedra Chemii Organicznej i Biochemii
Dr inż. B. Frąckowiak-Wojtasek
Wysokosprawny chromatograf cieczowy, Beckman HPLC, 1991
Rozdział chromatograficzny substancji wykazujących absorbancję w zakresie 190–600 nm
Zakład Chemii Organicznej
Dr Paweł Lenartowicz
Proponujemy konsultacje w zakresie planowania badań i interpretacji wyników, szkolenia i doradztwo oraz ekspertyzy w wymienionych obszarach, poparte wieloletnim doświadczeniem i licznymi pracami naukowo-badawczymi oraz:
Analiza rynkowa (dowolnego rynku towarów i usług) w ujęciu mikro- i makroekonomicznym:
Oferujemy usługi w następującym zakresie:
Zakres badań pracowników Katedry Rynku Pracy i Polityki Społeczno-Ekonomicznej:
Badania obejmują procesy demograficzne na świecie, w Europie – ze szczególnym uwzględnieniem Polski – oraz ich skutki społeczno-ekonomiczne w układach: kontynentalnym, krajowym, regionalnym i lokalnym. Ważną częścią badań są problemy związane z kształtowaniem polityki rodzinnej, finansowaniem polityki społecznej, z regionalnym i lokalnym rynkiem pracy, funkcjonowaniem podmiotów gospodarczych oraz edukacji młodzieży w kontekście dostosowań szkolnictwa wyższego do potrzeb rynku pracy. Wyniki i wnioski z prowadzonych badań będą przydatne dla podmiotów ekonomii społecznej w kształtowaniu strategii rozwoju.
Badania dotyczą między innymi wskazania ekonomicznych, organizacyjnych, prawnych a przede wszystkim finansowych możliwości rozwojowych małych i średnich przedsiębiorstw w warunkach polskiej gospodarki rynkowej. Wskazania i oceny funkcjonowania nowych form organizacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw, takich jak klastry. Prowadzone badania mają na celu aktualizuję wiedzy oraz danych empirycznych pozwalających scharakteryzować sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Pomagają też określić ich znaczenie i rolę na rynku pracy. W tym obszarze prowadzone są też badania dotyczące relacji kontraktowych polskich rolniczych organizacji producenckich (szczególnie kontraktów marketingowych i produkcyjnych). Efektem badań empirycznych oraz analiz teoretycznych jest wskazanie motywów nawiązywania relacji kontraktowych oraz czynników decydujących o wyborze określonej struktury organizacyjnej przez rolników.
Tematy badawcze:
Dostarczamy badania i analizy rynku oraz dedykowane rozwiązania z dziedziny doradztwa biznesowego.
Nasza oferta skierowana jest do szeroko rozumianego biznesu i obejmuje: doradztwo finansowe, opracowywanie biznesplanów, studium wykonalności inwestycji, planów restrukturyzacyjnych oraz badanie sprawozdań finansowych.
Doradztwo finansowe
Usługi doradztwa finansowego obejmują wsparcie firm w zarządzaniu płynnością, doborze źródeł finansowania oraz ich pozyskiwaniu. Oferujemy profesjonalne wsparcie między innymi poprzez:
W ramach sporządzania biznesplanu prowadzimy następujące działania:
Opracowywanie studium wykonalności inwestycji
W ramach sporządzania SWI prowadzimy następujące działania:
Opracowywanie planów restrukturyzacyjnych
W ramach sporządzania planów restrukturyzacyjnych prowadzimy działania mające na celu opracowanie m.in. jego części jak np.:
Badanie sprawozdań finansowych
Kursy i szkolenia
http://fizyka.wmfi.uni.opole.pl/
Katedra Fizyki Medycznej
Wykrywanie wolnych rodników w ciałach stałych i cieczach dot. przemysłu spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego jak również pyłów technologicznych z elektrowni, cementowni i ciepłowni.
Wykrywanie skażenia gleby wolnymi rodnikami pochodzenia organicznego i nieorganicznego dot. wysypisk śmieci komunalnych i odpadów przemysłowych. Monitoring składów materiałów technologicznych.
Wykrywanie wolnych rodników w pyłach zawieszonych PM10 i PM2,5
Oferujemy wsparcie w konstruowaniu modeli matematycznych procesów przemysłowych, biologicznych, chemicznych oraz medycznych. Katedra dysponuje kadrą mającą doświadczenie w zastosowaniu różnych narzędzi matematycznych. Służymy również pomocą w opracowaniu danych statystycznych.
http://informatyka.wmfi.uni.opole.pl/
W instytucie w roku 2011 powołano Laboratorium Nowoczesnych Technologii IT w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WO 2007-2013. Jednym z podstawowych kierunków badań laboratorium jest szeroko rozumiane modelowanie, a w tym modelowanie 2D i 3D. Modelowanie i prototypowanie trójwymiarowe możliwe jest dzięki skanerowi 3D (ZScanner® 700CX) oraz drukarce 3D (Zprinter® 450). W ramach usług świadczonych przez laboratorium oferujemy m.in.:
W ramach instytutu działa stanowisko laboratoryjne przeznaczone do badań związanych z wirtualizacją zasobów IT. W ramach ww. stanowiska laboratoryjnego zakupiono sprzęt komputerowo-sieciowy składający się m.in. z dwóch wieloprocesorowych serwerów, przełączników sieciowych, sprzętu pomiarowego oraz zestawu komputerów przenośnych. Stanowisko laboratoryjne służy do prowadzenia badań w zakresie technik wirtualizacji oraz optymalizacji struktur sieciowych i optymalizacji rozmieszczenia zasobów informatycznych takich jak bazy danych, kontrolery Active Directory itp. Prace ukierunkowane są także na takie aspekty jak:
Pracownicy Instytutu Historii prowadzą ekspertyzy historyczne , opracowania dziejów przedsiębiorstw i obiektów zabytkowych.
http://iisib.wpt.uni.opole.pl/
Specjalistyczne usługi w zakresie:
Świadczymy pełen wachlarz usług w zakresie:
Gospodarki odpadami:
1. badania właściwości chemicznych odpadów przemysłowych w celu wyboru metody unieszkodliwiania oraz określenia możliwości i kierunku wykorzystania ich w technologiach przemysłowych jako substytutu surowców naturalnych;
2. badania właściwości fizykochemicznych odpadów przemysłowych w aspekcie możliwości składowania oraz zagospodarowania ich w podziemnych wyrobiskach górniczych;
3. badania chemiczne i biologiczne osadów ściekowych z oczyszczalni ścieków komunalnych i przemysłowych w celu określenia możliwości ich gospodarczego wykorzystania;
4. badania chemiczne i biologiczne odpadów komunalnych i wyprodukowanych z nich kompostów;
5. określenie wpływu oddziaływania składowisk odpadów przemysłowych i wysypisk odpadów komunalnych na dynamikę przemian fizyko-chemicznych i biologicznych w wybranych elementach środowiska przyrodniczego
Gospodarki wodno-ściekowej
1. badania właściwości fizykochemicznych wód i ścieków;
2. badania systemu zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych w miastach;
3. badań fizykochemicznych ścieków w kierunku ich rolniczego wykorzystania;
4. określenia wpływu czynników antropogenicznych na jakość wód powierzchniowych i podziemnych;
5. biologicznej oceny jakości wód powierzchniowych płynących
Hydrologii i gospodarki wodnej
1. opinie i ekspertyzy z zakresu hydrologii i gospodarowania wodą stanowiące podstawę do wydania decyzji administracyjnych;
2. bilanse wodne zlewni cieków i zbiorników wodnych;
3. pomiary hydrometryczne na rzekach;
4. prace przy tworzeniu programów małej retencji dla jednostek samorządu terytorialnego;
5. analizy wystąpienia powodzi o założonym prawdopodobieństwie przewyższenia;
6. prace polegające na wyznaczaniu obszarów zagrożonych powodzią;
7. oceny stanu użytkowania zbiorników wodnych;
8. oceny zamulania zbiorników (podatności na zamulanie)
Gleboznawstwa, rekultywacji i ochrony gleb
1. rekultywacja i ochrona gleb;
2. przygotowanie koncepcji rekultywacji i zagospodarowania gruntów, w tym:
– dobór składu gatunkowego roślin;
– sprawdzenie udatności upraw i nasadzeń;
– zastosowanie rekultywacji bezglebowej;
3. kształtowanie terenów zieleni, określenia stanu zdrowotnego drzew;
4. badania właściwości fizykochemicznych i chemicznych gleb;
5. badania systemu humusowego w zależności od czynników siedliskowych oraz antropogenicznych, przy zastosowaniu możliwie szerokiego warsztatu analitycznego;
6. proekologicznych technologii uprawy roślin (ograniczone dawki agrochemikaliów), w tym;
– dobór optymalnych zabiegów agrotechnicznych w zależności od zastosowanej uprawy;
– dobór środków ochrony roślin;
– optymalizacja nawożenia w zależności od rodzaju uprawy.
Dodatkowo oferujemy szkolenia w zakresie:
http://instytutjezykoznawstwa.wfil.uni.opole.pl/
Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Zespół KAiIT jest przygotowany do kompleksowej współpracy w zakresie:
1. Opracowywania koncepcji i projektowania struktury:
2. Adaptacji infrastruktury szpitalnej w celu doraźnego przystosowania do działalności z zakresu intensywnej terapii.
Zakład Biologii i Genetyki
Oznaczanie długości telomerów metodą qPCR jako biomarkera starzenia się komórek, stresu oksydacyjnego, wielu chorób, ekspozycji na czynniki szkodliwe.
Klinika Chorób Wewnętrznych
Klinika Chorób Wewnętrznych i Nefrologii
Zakład Kliniczny Diagnostyki Obrazowej
W Zakładzie Klinicznym Diagnostyki Obrazowej znajdują się dwie pracownie tomografii komputerowej wyposażone w 256-warstwowy aparat dwuenergetyczny oraz skaner 64-warstwowy, pracownia rezonansu magnetycznego z aparatem o polu 1,5 T, pracownia angiografii, 3 pracownie rentgenowskie, w tym wyposażona w aparat z torem wizyjnym, a także pracownie ultrasonograficzna i dopplerowska. Zakład wykonuje szeroki zakres diagnostyki TK i MR w tym badania angiograficzne, perfuzyjne, dyfuzyjne i spektroskopowe, pełen zakres konwencjonalnych zdjęć rentgenowskich oraz badania dynamiczne, w tym przewodu pokarmowego i układu moczowego, badania USG i UDP w pełnym zakresie, a także badania DSA.
Badania wykonywane są przez profesjonalny zespół techników elektroradiologii i pielęgniarek, a uzyskane obrazy interpretują doświadczeni specjaliści radiologii i diagnostyki obrazowej.
Klinika Kardiologii
Projektowanie i prowadzenie badań przesiewowych dla wybranych grup społecznych lub pracowników. Projektowanie i prowadzenie projektów badawczych i badań klinicznych w zakresie oceny produktów leczniczych i wyrobów medycznych.
Zakład Medycyny Rodzinnej i Zdrowia Publicznego (ZMRiZP)
Projektowanie i prowadzenie kampanii edukacyjnych dla pacjentów, lekarzy, podmiotów farmaceutycznych w zakresie zdrowia publicznego. Projektowanie i prowadzenie projektów badawczych w zakresie wybranych mierników zdrowia i choroby.
http://instytutnaukoliteraturze.wfil.uni.opole.pl/
http://politologia.uni.opole.pl/
Specjalizuje się w prowadzeniu badań i analiz na potrzeby jednostek administracji rządowej i samorządowej, mediów lokalnych i regionalnych, instytucji otoczenia biznesu, międzynarodowych agencji badawczych, organizacji międzynarodowych oraz trzeciego sektora. Zespół pracowników instytutu posiada doświadczenie w projektowaniu i przeprowadzaniu badań przy użyciu następujących metod:
Dysponujemy zapleczem badawczym w postaci sal seminaryjnych, projekcyjnych, wyposażonego studia telewizyjnego, oprogramowania do analizy i prezentacji danych statystycznych.
Zespół Badawczy w zakresie Zarządzania Informacją:
Studenci:
Fizjoterapia:
Platforma dynamograficzna AMTI AccuSway: kompletny pomiar obiektywnych parametrów związanych z oceną wychwiań postawy i równowagi. Rejestracja zmian sił (Fx, Fy, Fz) i momentów (Mx, My, Mz) w statyce oraz pomiar parametru środka nacisku stóp na platformę (COP) i wszystkich jego pochodnych. Zintegrowane oprogramowanie pozwala na przechowywanie danych uzyskanych podczas oceny równowagi oraz możliwość eksportu uzyskanych danych do dalszej analizy statystycznej.
Bieżnia Zebris FDM-T: obiektywna analiza chodu. Moduł dynamiczny oprogramowania umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stóp na podłoże w trakcie chodu po platformie oraz analizę poszczególnych faz chodu. Program umożliwia ocenę parametrów chodu takich jak: prędkość, długość i szerokość kroku, symetria kroku i inne. Zarejestrowany fragment badania może być dowolnie odtwarzany w późniejszym czasie, również w zwolnionym lub przyspieszonym tempie. Oprogramowanie umożliwia analizę porównawczą do trzech wyników testów tego samego rodzaju. Uzyskane dane można przesyłać w formacie ASCII do dalszej obróbki statystycznej.
Aparat Mindray Z-5: diagnostyka funkcjonalna narządu ruchu przy pomocy kontroli motorycznej, a także wspomaganie jej za pomocą ultrasonografii (badanie, ocena i kontrola zmian w obrębie tkanek).
Urządzenie IndentoPRO Tissue Compliance Meter: pomiar właściwości tkanek miękkich: sztywność, elastyczność, pomiar natężenia bólu (algometr).
Urządzenie Myotone: pomiar właściwości tkanek miękkich: tonus mięśniowy, sztywność, elastyczność, wiskoelastyczność.
Laser Speckle Contrast Analysis (LASCA): pomiar perfuzji naczyniowej w czasie rzeczywistym.
Scaner HRV : pomiar i analiza funkcji autonomicznego układu nerwowego.
Urządzenie KINEOD: urządzenie do analizy w 3D postawy ciała, pleców, kręgosłupa i kończyn dolnych, mobilny system badania postawy ciała.
Elektomiograf powierzchniowy NORAXON: pomiar aktywności bioelektrycznej tkanek miękkich.
Ponadto:
– biomechaniczna analiza chodu pacjentów z wybranymi jednostkami chorobowymi (obsługa systemu do przeprowadzania kompleksowej i obiektywnej analizy sił reakcji podłoża na bieżni w warunkach statycznych i dynamicznych),
– biomechaniczna analiza postawy ciała oraz równowagi statycznej i dynamicznej u chorych z wybranymi jednostkami chorobowymi (obsługa nowoczesnej platformy tensometrycznej wraz z interpretacją wyników) ,
– diagnostyka przy użyciu elektromiografii ukierunkowana w badaniu czynności bioelektrycznej nerwów obwodowych oraz mięśni szkieletowych,
– diagnostyka funkcjonalna wzorców ruchowych oraz planowanie ćwiczeń mających na celu korekcję istniejących zaburzeń,
– wykonywanie zabiegów z zakresu fizykalnych metod wysokoenergetycznych (fala uderzeniowa, laseroterapia HILT) w wybranych schorzeniach,
– opinie i ekspertyzy technologiczne dotyczące sprzętu fizjoterapeutycznego,
– opracowania rekomendacji (przeglądy systematyczne, tzw. systematic reviews) dotyczących skuteczności danych metod diagnostycznych i leczniczych w świetle Evidence Based Medicine,
– doradztwo w zakresie metodologii prowadzenia projektów badawczych w naukach o zdrowiu (m. in. rejestracja badań klinicznych na platformach internetowych WHO, przygotowanie protokołu badawczego z kryteriami włączenia i wykluczenia, wniosek do komisji bioetycznej, analiza statystyczna, przygotowanie manuskryptów do czasopism z listy filadelfijskiej).
Dietetyka:
Tanita DC – 430 P MA – Wieloczęstotliwościowy Analizator Składu Ciała
Parametry pomiarowe:
Masa ciała; Indeks Masy Ciała (BMI); Masa Tkanki Tłuszczowej (kg); Tkanka Tłuszczowa % (BF%); Wskaźnik Tkanki Tłuszczowej Wisceralnej; Całkowita Masa Mięśni (kg); Całkowita Zawartość Wody w Organizmie % (TBW%); Całkowita Zawartość Wody (TBW) kg; Masa Tkanki Beztłuszczowej (kg); Wiek Metaboliczny; PPM – Podstawowa Przemiana Materii (BMR); Wskaźnik Budowy Ciała Physique rating
Kosmetologia:
Derma Unit SSC3- firma Courage + Khazaka electronic GMbH: pomiary na powierzchni skóry: pH, nawilżenia, ilości sebum.
Visiopor PP 34- firma Courage + Khazaka electronic GMbH: badania ilości porfiryn na powierzchni naskóra .
Visioscope PC 35- firma Courage + Khazaka electronic GMbH: badania wielości porów skórnych oraz złuszczania naskórka.
Chirurgia:
– opinie, ekspertyzy i szkolenia w zakresie chirurgii ręki i transplantacji kończyn górnych.
Kadra Instytutu Nauk Pedagogicznych, w ramach współpracy ze środowiskiem, oferuje między innymi prowadzenie badań i analiz na potrzeby środowiska społecznego, współorganizację i wsparcie merytoryczne konferencji, szkoleń, warsztatów oraz różnorodnych form aktywizacji środowiska społecznego, w tym działań na rzecz jednostki, rodziny i różnych grup społecznych. Zespół pracowników, posiadając doświadczenie w działalności badawczej, aplikacyjnej oraz praktycznej realizacji przedsięwzięć proponuje między innymi:
1. Prowadzenie badań społecznych oferując szeroki asortyment metod i technik ich realizacji, w tym na przykład:
– badania sondażowe/kwestionariuszowe/badania opinii publicznej: różne techniki (CAWI, PAPI, CAPI);
– wywiady – indywidualne (IDI) i grupowe (FGI);
– badania zaangażowane społecznie – badania w działaniu (action research), etnograficzne;
– badania ewaluacyjne (projektów, programów profilaktycznych, programów edukacyjno-terapeutycznych, szkoleń, interwencji społecznych itp.);
– badania konsumenckie (UX, wizerunek marki, badania potrzeb środowiska);
– badania organizacji (kultury organizacyjnej, relacji, konfliktów w organizacji itp.).
2. Ekspertyzy i inne opracowania wykonane na zamówienie przedsiębiorców lub instytucji publicznych i niepublicznych.
3. Zasilanie kadry pedagogicznej i socjalnej – poprzez kształcenie studentów przygotowujące do pracy w zawodzie pracownika socjalnego, nauczyciela, opiekuna-wychowawcy, pedagoga, pedagoga specjalnego, w tym również poprzez organizację praktyk studenckich oraz upowszechnianie idei wolontariatu na rzecz różnych grup społecznych.
4. Prowadzenie szkoleń i warsztatów dla różnych grup społecznych (młodzieży i dorosłych, rodziców, nauczycieli, opiekunów, pracowników socjalnych, asystentów), oraz szkół i instytucji edukacyjnych, pomocowych, organizacji i firm (w języku polskim lub angielskim) między innymi w zakresie:
– komunikacji międzykulturowej, komunikacji interpersonalnej;
– autoprezentacji i wystąpień publicznych;
– doskonalenia warsztatu pracy nauczycieli, opiekunów, wychowawców, pracowników socjalnych;
– podnoszenia poziomu kompetencji rodzicielskich i kultury pedagogicznej rodziców;
– przeciwdziałania różnorodnym przejawom zjawisk patologicznych (np. profilaktyki uzależnień, zapobiegania zjawiskom przemocowym itp.);
– aktywizacji lokalnych grup społecznych, organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży itp.
5. Współorganizację i realizację projektów społecznych, w tym:
– w ramach współpracy z interesariuszami zewnętrznymi w prowadzeniu projektów w zakresie specjalizacji w zawodzie pracownika socjalnego;
– w ramach współpracy z interesariuszami zewnętrznymi w realizacji przedsięwzięć na rzecz wspierania marginalizowanych grup społecznych (np. osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin).
6. Aktywny udział w przedsięwzięciach popularyzujących naukę, kulturę oraz sztukę.
Prowadzimy badania społeczne oferując szeroki asortyment metod i technik realizacji:
– badania sondażowe/kwestionariuszowe/badania opinii publicznej: różne techniki (CAWI, PAPI, CAPI),
– wywiady – indywidualne (IDI) i grupowe (FGI),
– badania zaangażowane społecznie – badania w działaniu (action research), etnograficzne.
– badania ewaluacyjne (ewaluacji projektów, ewaluacja szkoleń, interwencji społecznych)
– badania konsumenckie (UX, wizerunek marki, badania potrzeb),
– badania organizacji (kultury organizacyjnej, relacji, konfliktów w organizacji, itp.)
Ponadto oferujemy:
– szkolenia i warsztaty w zakresie komunikacji międzykulturowej dla szkół, organizacji i firm (w języku polskim lub angielskim),
– szkolenia w zakresie autoprezentacji i wystąpień publicznych,
– ekspertyzy i inne opracowania wykonane na zamówienie instytucji publicznych, niepublicznych lub przedsiębiorców,
– współorganizację i realizację projektów społecznych,
– współpracę z interesariuszami zewnętrznymi w prowadzeniu projektów w zakresie specjalizacji w zawodzie pracownika socjalnego,
– aktywny udział w przedsięwzięciach popularyzujących naukę, kulturę oraz sztukę
Rozwój kapitału intelektualnego urzędów i przedsiębiorstw
Wzmocnienie potencjału kadrowego otoczenia zewnętrznego
Badania, konsulting, ekspertyzy
Kluczowe obszary współpracy
Wydział Prawa i Administracji UO dysponuje specjalistami ze wszystkich podstawowych dyscyplin prawniczych mogących służyć pomocą fachową podmiotom z otoczenia zewnętrznego. Wydział dysponuje specjalistami w następujących kluczowych obszarach: umowy w administracji, partnerstwa publiczno – prywatne, prawo finansowe, prawo własności intelektualnej i na dobrach kultury, nauki penalne, ochrona informacji niejawnych, prawo wyznaniowe, prawo samorządu terytorialnego, prawo gospodarcze, upadłościowe i handlowe, postępowanie cywilne, prawo wspólnotowe i międzynarodowe.
http://www.psychologia.uni.opole.pl/
Obszar 1. Jakość życia w kontekście globalizacji:
Obszar 2. Zdrowie psychiczne i fizyczne w perspektywie psychoprofilaktyki
Obszar 3. Zagadnienia osobowościowe w twórczym podejściu do pracy i rodziny
Korzystając ze swoich wieloletnich doświadczeń i praktyki w wielu obszarach kreacji, proponujemy wszelkim zainteresowanym osobom i podmiotom współpracę oraz usługi najwyższej jakości. Naszą siłą jest pełen profesjonalizm projektów i rozwiązań, które powstają przy wykorzystaniu najnowszych technologii i metod komunikacji wizualnej. Zaplecze personalne stanowią doświadczeni praktycy, artyści i projektanci: adiunkci i profesorzy Wydziału Sztuki oraz pracujący pod ich kierunkiem studenci, przede wszystkim lat dyplomowych.
Kto może skorzystać z naszej oferty?
Oferujemy dwa modele współpracy:
Pierwszy jest realizacją autorskiego projektu w systemie dyplomowym, na poziomie licencjatu lub magisterium. Drugi jest rozwiązaniem grupowym (jako zadanie semestralne), gwarantującym kilkanaście niezależnych koncepcji, przygotowanych przez grupę naszych studentów. Zachęcamy do kontaktu lub osobistego odwiedzenia naszego Wydziału! Odpowiemy na wszelkie pytania, szczegółowo prezentując nasze możliwości i dokonania w interesującej dziedzinie, ustalając indywidualnie wszelkie szczegóły.
Projektowanie graficzne
Fotografia
Multimedia
Rzeźba i ceramika
Warsztaty artystyczne i projektowanie na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym w zakresie:
Realizacja prac artystycznych
Uniwersytet Opolski
ul. Kopernika 11a
45-040 Opole
Rektorat
tel.: 77 541 59 03
Biuro Kanclerza
tel.: 77 541 60 70
NIP: 754-000-71-79
Regon: 000001382
carefully created by Uniwersytet Opolski