Botanika, zoologia, anatomia, genetyka, ochrona środowiska, ewolucjonizm i ekologia – to tylko niektóre przedmioty realizowane w trakcie studiów podyplomowych Biologia dla nauczycieli. Trwają półtora roku, a ich program obejmuje 321 godzin ćwiczeń i wykładów oraz 90 godzin praktyk. Rekrutacja na semestr letni ruszy zimą.
Podczas studiów słuchacze mają dużą swobodę w rozwijaniu swoich zainteresowań w szeroko rozumianym zakresie nauk biologicznych. Jednocześnie każdy może przy tym wykorzystywać swoje doświadczenie dydaktyczne w przygotowywaniu przyszłych zajęć z zakresu poszerzonej wiedzy. Wszystko to pod okiem młodej i pełnej pasji kadry naukowej z wieloma sukcesami na arenie międzynarodowej.
Biologia dla nauczycieli na Uniwersytecie Opolskim to gwarancja, że absolwenci staną się kompetentnymi nauczycielami biologii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, którzy dysponować będą niezbędną wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie. Szczególnie, że w programie studiów duży nacisk kładziony jest na zajęcia laboratoryjne i terenowe, które odgrywają nieocenioną rolę w drodze do zrozumienia treści programowych oraz zjawisk i różnorodności otaczającego nas świata. Część wykładów odbywa się online.
Kursy oferowane w programie tych studiów to między innymi: botanika, zoologia, fizjologia roślin i zwierząt, bioróżnorodność roślin i zwierząt, anatomia i fizjologia człowieka, genetyka, ochrona środowiska i ochrona przyrody, ewolucjonizm i ekologia oraz dydaktyka biologii i praktyki zawodowe.
Kandydaci zainteresowani kierunkiem powinni przedłożyć w procesie rekrutacji: formularz zgłoszenia na studia podyplomowe, zgodę na wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej, kserokopię i oryginał dokumentu potwierdzającego stopień magistra i wykształcenie uprawniające do podjęcia studiów podyplomowych oraz dokument potwierdzający posiadane uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela.
Biologia funkcjonuje na Uniwersytecie Opolskim od 1997 roku – obecnie jako Instytut Biologii Wydziału Przyrodniczo-Technicznego. Od czasu wydzielenia instytutu kierunek intensywnie się rozwija, dając ogromne możliwości osobom chcącym poszerzać swoje przyrodnicze zainteresowania – na przykład przyszłym naukowcom. Wszystko to w miejscu, które według rankingu magazynu „Perspektywy” jest pierwszą uczelnią w regionie i ósmym uniwersytetem w Polsce.
KONTAKT:
Instytut Biologii
ul. Oleska 22, 45-052 Opole
tel. 77 401 60 10
e-mail: biologia@uni.opole.pl
Uniwersytet Opolski
ul. Kopernika 11a
45-040 Opole
Rektorat
tel.: 77 541 59 03
Biuro Kanclerza
tel.: 77 541 60 70
NIP: 754-000-71-79
Regon: 000001382
carefully created by Uniwersytet Opolski