Przewodniczący Samorządu Doktorantów UO z wizytą w Brukseli

Michał Petka, doktorant Uniwersytetu Opolskiego, przewodniczący Samorządu Doktorantów UO oraz Rzecznik Prasowy Krajowej Reprezentacji Doktorantów, uczestniczył w wyjeździe studyjnym KRD do Brukseli. Wizyta odbyła się 27 maja 2026 roku w biurze Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i skupiła przedstawicieli najważniejszych europejskich instytucji finansujących badania naukowe.

W ciągu jednego dnia doktoranci spotkali się z ekspertami Komisji Europejskiej (DG RTD), Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), programu Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA), COST Association oraz Europejskiej Agencji Wykonawczej EISMEA.

– Jako uczelnia uzyskujemy bezpośredni dostęp do wiedzy i możliwości, które w normalnych warunkach wymagają lat budowania sieci współpracy – podkreśla Michał Petka. – Uniwersytet Opolski zyskuje tym samym aktywnego pośrednika pomiędzy środowiskiem naukowym a europejskim ekosystemem finansowania badań.

Wyjazd przełoży się na konkretne korzyści dla całej społeczności doktoranckiej Uniwersytetu Opolskiego. Wiedza zdobyta podczas spotkań z ewaluatorami ERC, ekspertami MSCA i specjalistami ds. komercjalizacji badań trafi do naszych doktorantów w formie działań informacyjnych, warsztatów i indywidualnego doradztwa grantowego prowadzonego przez Samorząd Doktorantów.

Udostępnij post

Przejdź do treści