Sztuczna inteligencja w audytach budynków mieszkalnych

„e-Asystent audytora energetycznego i środowiskowego” to projekt opierający się na współpracy Opolskiego Centrum Zarządzania Projektami z Uniwersytetem Opolskim. 19 grudnia 2024 roku w rektoracie UO odbyło się spotkanie podsumowujące jego pierwszy etap.

W rektoracie UO spotkali się rektor prof. dr hab. Jacek Lipok, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Marek Liśkiewicz, dr hab. Michał Podpora z Instytutu Informatyki UO i prezes Opolskiego Centrum Zarządzania Projektami Wojciech Rogala.

Tematem przedsięwzięcia jest wykorzystanie sztucznej inteligencji przy ocenianiu europejskich budynków mieszkalnych pod kątem energetycznym i środowiskowym. Kierownikiem zespołu eksperckiego jest dr hab. Michał Podpora.

Praca działających w projekcie naukowców ma zrewolucjonizować audyty wspomnianych budynków. „Dzięki zaangażowaniu i wiedzy zespołu badawczego Uniwersytetu Opolskiego już na wczesnym etapie widzimy wyraźny postęp w naszych działaniach” – napisało OCZP.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, priorytet 1: Fundusze Europejskie na rzecz wzrostu innowacyjności i konkurencyjności opolskiego,
działanie 1.1: Prace B+R i infrastruktura w MŚP”.

Pełna nazwa przedsięwzięcia to „e-Asystent audytora energetycznego i środowiskowego – badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe w zakresie zastosowania sztucznej inteligencji w ocenach energetycznych i środowiskowych budynków mieszkalnych w Europie”, a numer umowy: FEOP.01.01-IP.01-0009/23-00.

Udostępnij post

Skip to content