Uniwersytet Opolski na Regionalnym Kongresie Gospodarczym

Reprezentacja naszej uczelni promowała jej działania i nawiązywała nowe współprace podczas trzeciego Regionalnego Kongresu Gospodarczego Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Wydarzenie odbyło się 6 grudnia 2024 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Kongres miał promować innowacyjne rozwiązania, które napędzają rozwój gospodarki Opolszczyzny. W jego programie znalazło się pięć paneli tematycznych, które dotyczyły: funduszy europejskich, zielonej transformacji, stref ekonomicznych, rozwoju biznesu w XXI wieku oraz budowania marki w rzeczywistości mediów społecznościowych.

Panelistami byli między innymi: prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dr hab. Rafał Żelazny, europoseł Janusz Lewandowski, prezes Grupy Azoty S. A. Adam Leszkiewicz, prezeska Stegu Sp. z o.o. Agnieszka Kossakowska, dyrektor zarządzający z Grupy Lellek Błażej Jarząb oraz managerka w Departamencie Wsparcia Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu – Monika Kisiel.

Wydarzenie było dla instytucji i organizacji z naszego makroregionu szansą, by zaprezentować swoją ofertę i wypromować własne działania. Służyły temu przede wszystkim targi, podczas których UO reprezentowały: Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii z Markiem Liśkiewiczem na czele oraz Międzynarodowe Centrum Badawczo-Rozwojowe na czele z dr hab. Anną Poliwodą, prof. UO. Ich zespoły promowały ofertę swoich jednostek i całej uczelni.

Podczas Regionalnego Kongresu Gospodarczego nasz uniwersytet reprezentowali też między innymi: rektor prof. dr hab. Jacek Lipok, prorektor ds. rozwoju i finansów dr hab. inż. Rafał Matwiejczuk, prof. UO; dr Sabina Wyrwich-Płotka i Michał Naszkiewicz z Fundacji UO, a także przewodniczący rady UO Andrzej Drosik i jej członek Marian Drymluch.

– Każda instytucja i każda organizacja, w tym uczelnie wyższe, są ze sobą mocno powiązane różnego rodzaju relacjami. Należy je nie tylko wzmacniać czy rozwijać, ale także przekładać je na konkretne rozwiązania – podkreślał dr hab. inż. Rafał Matwiejczuk, prof. UO. – Działalność uczelni odbywa się na dwóch podstawowych polach: badawczo-naukowym i dydaktycznym. Powinna też być poszerzana o inne obszary, które nie dotyczą tych dwóch „klasycznych” filarów.

Tak dzieje się od wielu lat, a od niedawna proces ten wspierają między innymi: Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii, Międzynarodowe Centrum Badawczo-Rozwojowe i Fundacja UO. – To dla nas bardzo ważne wydarzenie z perspektywy naszego udziału w życiu społeczno-gospodarczym regionu – mówił dyrektor UCTWiT Michał Liśkiewicz.

Wydarzenie zamknęła gala „Opolskiej Marki”, podczas której doceniono wyróżniających się przedsiębiorców z naszego regionu. Nagrody i wyróżnienia wręczono w czterech kategoriach: „Usługa roku”, „Pracodawca roku”, „Produkt roku” i „Produkt spożywczy roku”. Uświetnił ją koncert zespołu Wind Band z Olesna.

GALERIA

Udostępnij post

Skip to content