Wydarzenia

10 października, 2025

Wkrótce 50-lecie powołania kierunków ekonomicznych na naszej uczelni

50 lat temu w murach Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu powstały pierwszej kierunki ekonomiczne. Jubileusz ten będziemy świętować 10 października 2025 roku, już na Uniwersytecie Opolskim, którego część stanowi Wydział Ekonomiczny.

Spotkamy się w Auli Błękitnej Collegium Maius (pl. Kopernika 11). W programie uroczystości znajdą się m.in. wystąpienia gospodarzy i gości wydarzenia, występ Akademickiego Chóru UO, projekcja filmu jubileuszowego oraz zwiedzanie Wzgórza Uniwersyteckiego i Muzeum UO.

W południe rozpocznie się też panel dyskusyjny „Quo vadis, oeconomia!”, który poprowadzi prof. dr hab. Bogusław Nierenberg. Wezmą w nim udział: prof. dr hab. Romuald Jończy (UO), prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, prof. dr hab. Krzysztof Jajuga i prof. dr hab. Jacek Karwowski.

Jubileusz będzie otwarty dla wszystkich – od obecnych i byłych pracowników, przez studentów, aż po absolwentów kierunków ekonomicznych na UO oraz przyjaciół Wydziału Ekonomicznego.

PROGRAM JUBILEUSZU:

10 października 2025 r.
Aula Błękitna, pl. Kopernika 11

9.00-10.00: Rejestracja uczestników

10.00-10.30: Uroczyste powitanie gości:

  • JM Rektor Uniwersytetu Opolskiego – prof. dr hab. Jacek Lipok
  • dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów – dr hab. Marta Maciejasz, prof. UO
  • dziekan Wydziału Ekonomicznego – dr Bartosz Chorkowy

10.30-11.00: Występ Akademickiego Chóru UO i projekcja filmu jubileuszowego

11.00-11.30: Wystąpienia gości

11.30-12.00: Przerwa kawowa

12.00-13.30: Panel dyskusyjny: „Quo vadis, oeconomia!”
Prowadzący: prof. dr hab. Bogusław Nierenberg

Uczestnicy:       

  • prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne)
  • prof. dr hab. Krzysztof Jajuga (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu)
  • prof. dr hab. Romuald Jończy (Uniwersytet Opolski)
  • prof. dr hab. Jacek Karwowski (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu)

13.30-14.00: Lunch

14.00-16.00: Zwiedzanie Wzgórza Uniwersyteckiego i Muzeum UO

Udostępnij post

Przejdź do treści